
Na 17. redni seji Državnega zbora je ministru za pravosodje, dr. Senku Pličaniču, poslansko vprašanje zastavila tudi poslanka PS DeSUS Marjana Kotnik Poropat. Zanimalo jo je področje utaje davkov, saj je v praksi izjemno malo primerov, ko je nekdo na sodišču preganjan za kaznivo dejanje utaje davkov. In to kljub temu, da posamezniki odtujijo davek v višini 49.999 evrov mesečno in to ponovijo večkrat v letu.
Minister je povedal, da so na predlog Okrožnega državnega tožilstva v Mariboru v sodelovanju z DURS-om strokovne službe ministrstva ponovno začele proučevati primernost praga 50 tisoč evrov. Cilj je najti rešitve, s katerimi bi v kaznovalni okvir zajeli tudi nekatere vrste davkov, ki jih veljavna ureditev zaenkrat ne zajame v celoti.
Vabimo vas, da si v celoti preberete poslansko vprašanje poslanke Marjane Kotnik Poropat kot tudi ministra za pravosodje, dr. Senka Pličaniča.